Opublikowano:

Jak wybrać najlepszy kantor internetowy

Z usług kantorów internetowych korzystają obecnie nie tylko kredytobiorcy, spłacający kredyty walutowe. Do grona klientów kantorów online dołączyli również przedsiębiorcy czy osoby poszukujące okazyjnie taniej waluty w związku z zaplanowanym wyjazdem wakacyjnym. Jednak bez względu na to, kim jest klient kantoru internetowego, każdy z nich zadaje sobie pytanie: jak znaleźć najlepszy kantor internetowy?

Najlepszy kantor internetowy – czyli jaki

Dla wielu klientów priorytetem jest czas. To właśnie całodobowa dostępność kantorów internetowych sprawia, że są one częściej wybierane niż ich stacjonarne odpowiedniki. W kantorze internetowym można kupować i sprzedawać walutę o dowolnej porze, także w weekendy czy w nocy, co może być korzystnym rozwiązaniem dla osób, które zapomniały o konieczności nabycia waluty w związku ze spłatą kredytu czy wyjazdem. Do minimum powinny być ograniczone wszelkie formalności, dlatego w kantorze internetowym transakcji dokonują zarejestrowani użytkownicy, którzy przelewają środki na wskazane przez kantor rachunki. Oczywiście najważniejszym atutem kantoru internetowego są niskie kursy walut. W większości kantorów o wysokości kursu decyduje niewysoki spread.

Co oferuje najlepszy kantor internetowy

W kantorze internetowym najważniejsza jest wysokość kursów walut. Niektóre kantory internetowe posiadają również sieć kantorów stacjonarnych, w których można odebrać zakupioną walutę online. Takie kantory będą dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców i osób wyjeżdżających na wakacje, które kupują walutę z myślą o przyszłych transakcjach gotówkowych. Dla kredytobiorców spłacających kredyty walutowe najważniejsze jest, aby wszystkie transakcje były przeprowadzane online. Chodzi tutaj zarówno o samą wymianę waluty, jak i przelew środków na rachunek bankowy. Dzięki temu zakup waluty, przelew środków, a następnie spłata kredytu walutowego odbywa się bez większej ingerencji kredytobiorcy, który musi jedynie zapewnić środki na zrealizowanie transakcji wymiany walut. Do kredytobiorców skierowane są również specjalne kalkulatory, pozwalające na porównanie kursu walut w wybranym banku oraz w kantorze internetowym. Takie kalkulatory pokazują, ile na jednej racie kredytu zarabiają banki. Dzięki tej wiedzy kredytobiorcy mogą zaoszczędzić co miesiąc nawet kilkaset złotych, zmieniając walutę spłaty kredytu ze złotówek na euro czy franki szwajcarskie.

Wybierając kantor walutowy warto również zwrócić uwagę na dodatkowe prowizje, związane np. z prowadzeniem wirtualnego konta w kantorze. Najlepsze kantory prowadzą takie rachunki bezpłatnie, nie pobierają również dodatkowej opłaty za wymianę walut.